Czym kierować się przy wyborze kabiny prysznicowej?

Zadanie, jakim jest wybór właściwej kabiny prysznicowej – czyli takiej, która będzie odpowiadać na potrzeby użytkowników oraz dopasowanej do łazienki – nie jest niczym łatwym. Szczególnie dzisiaj, kiedy kolejne modele wyposażane są w wyjątkowe „czasoumilacze” i inne gadżety zamieniające naszą łazienkę w prawdziwe SPA. Wysoka przyjemność korzystania z prysznica powinna być istotnym kryterium wyboru, jednak najważniejszym jest funkcjonalność. Przed kupnem warto zastanowić się nad kilkoma rzeczami, które zdecydowanie ułatwią wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej.

W dzisiejszych zabieganych czasach prysznic to oszczędność nie tylko czasu, ale również pieniędzy, przestrzeni i wody. Zużycie wody jest mniejsze niż w przypadku wanny, a i sama czynność trwa znacznie krócej. Dodatkowo kabina prysznicowa to idealne rozwiązanie do małych przestrzeni łazienkowych. Nie znaczy to jednak, że w każdej łazience sprawdzi się każda kabina. Źle dobrana może wiązać się z dodatkowymi kosztami i remontem. Na co więc zwracać uwagę?

Przede wszystkim gdzie?
Na samym początku powinniśmy ustalić, w którym miejscu łazienki postawimy przyszłą kabinę. Chodzi o to, że to właśnie miejsce determinuje jej rodzaj. Na rynku znajdziemy modele narożnikowe, przyścienne, wnękowe, wolnostojące oraz typu walk-in. Choć wybór rodzaju kabiny ma zasadnicze znaczenie, jest to jednak dopiero początek naszej listy czynników, które powinny wpłynąć na nasz wybór. Maksymalny komfort i wygodę użytkowania osiągniemy tylko wtedy, gdy kabina będzie dopasowana do możliwości naszej łazienki, mając na względzie uwarunkowania i potrzeby wszystkich jej użytkowników.

Materiał i kształt
Bardzo ważny jest wybór materiału z jakiego będzie wykonana nasza kabina. Tutaj najczęściej wybieramy pomiędzy szkłem i akrylem, przy czym należy podkreślić, że szkło jest droższe, ale za to o wiele bardziej trwałe. Jeśli chodzi o wykończenie to opcji jest wiele. Możemy zdecydować się na szkło i akryl w wersji przezroczystej, matowej, z nadrukiem lub barwionej. Jeśli chodzi o kształt to zależy on od typu kabiny. W sytuacji, gdy zdecydujemy się na kabinę narożnikową, jej kształt może być okrągły, owalny, kwadratowy, prostokątny, a nawet wielokątny. W przypadku wersji przyściennej wybierać możemy między okrągłymi i półokrągłymi. Kabiny wolnostojące są zazwyczaj okrągłe.

O czym jeszcze należy pamiętać?
Trzeba pamiętać, że najlepsze kabiny to takie, w których woda jest odprowadzana do brodzika przez zamocowane na dole kabiny specjalne rynienki. Warto zwrócić uwagę również na uszczelki – dobrej jakości uchronią nas przed niepożądaną wilgocią. Kolejną ważną kwestią jest wybór sposobu otwierania drzwi. Na rynku dostępne są drzwi przesuwne, które nie wymagają dodatkowej przestrzeni do otwierania. Inną możliwością jest wersja uchylna, która zapewnia wygodne wejście.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 647 894

E-mail: kontakt@led-darcom.pl

Wskazówki dotyczące wyboru najlepszego wyposażenie łazienki, wystroju i najnowszych trendów w aranżacji. 

sterownikitech.pl