Kabina prysznicowa typu walk-in

Ostatnio coraz popularniejsze stają się łazienki w aranżacji minimalistycznej, które grają akcentami świetlnymi i przestrzennymi. Stąd unikanie wyraźnych podziałów i zabudowań, na rzecz swobodnego przenikania się form. Ma to również swoje uzasadnienie funkcjonalne, jak na przykład w przypadku coraz popularniejszego typu kabiny prysznicowej walk-in.

Kabina prysznicowa typu walk-in zasadza się na minimalistycznym myśleniu, które redukuje formę do estetycznej funkcjonalności urządzenia. Pod tego rodzaju prysznic wystarczy tylko wejść, nie wiąże się to z operowaniem i szarpaniem za drzwi, staniem w głębokim brodziku czy ciemnym wnętrzu jakiejś myjącej kapsuły. Kabina walk-in pozwala, aby wreszcie dosłownie szybko „wskoczyć” pod prysznic i zażyć przyjemnej i relaksacyjnej kąpieli.

Na czym polega to rozwiązanie?
Chodzi tu o wykorzystanie dużych tafli szkła bez ruchomych elementów. Takie kabiny zbudowane są zaledwie z dwóch lub trzech tafli czystego szkła, które delikatnie wplatają się w aranżację każdej łazienki. W typie walk-in w zasadzie ciężko mówić o drzwiach, ponieważ jest to właśnie prysznic bez nich. Sama kabina jest tak zbudowana, aby strumień wody nie wydostawał się poza nią. Wejście jest bardzo duże – w końcu nie ma drzwi – tak więc jest idealne dla osób mających problemy z poruszaniem się, starszych oraz niepełnosprawnych. Ma być prosto, bez ozdób i zbędnych dodatków, za to wygodnie i praktycznie. Warto zaznaczyć, że kabiny w typie walk-in mogą zajmować trochę miejsca, dając jednak wyjątkowy i nowoczesny efekt aranżacyjny, zwłaszcza jeśli nie ma brodzika, a sam system odprowadzania wody zainstaluje się bezpośrednio w podłodze.

O czym należy pamiętać?
Bardzo ważne jest to, że kabina typu walk-in wymaga zastosowania odpowiedniego ogrzewania w łazience. Wiąże się to z faktem, że otwarta forma może obniżyć wygodę kąpieli, jeśli nie zapewnimy właściwej temperatury w pomieszczeniu. Tradycyjna, zamknięta kabina prysznicowa nagrzewa się o wiele szybciej niż kabina w typie walk in, której forma otwiera strefę prysznica na całą przestrzeń łazienkową. Sprawia to, że należy również wziąć pod uwagę właściwą wentylację, która będzie skutecznie zapobiegać nadmiernej kondensacji pary wodnej w pomieszczeniu.

Prostota, przestronność i przejrzystość
Montaż kabiny jest wyjątkowo nieskomplikowany i prosty. Wszystko polega na przytwierdzeniu szklanych tafli do ściany przy użyciu specjalnych profili, odgradzających strefę natryskową od reszty łazienki. W kabinie walk-in ścianki profilowane są tak, aby woda nie wydostawała się poza ich obręb. Dodatkowo warto zaznaczyć, że kabiny tego typu wbrew pozorom zabierają znacznie mniej miejsca niż te tradycyjne. Lekkość całej konstrukcji nadaje wnętrzu dużo lżejszy i przestronniejszy wygląd. Rozwiązanie to sprawia, że łazienka wygląda na naturalną i przejrzystą.
 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 647 894

E-mail: kontakt@led-darcom.pl

Wskazówki dotyczące wyboru najlepszego wyposażenie łazienki, wystroju i najnowszych trendów w aranżacji. 

sterownikitech.pl