Drzwi prysznicowe

Wybór kabiny prysznicowej to niezwykle ważna kwestia, której powinna towarzyszyć staranna selekcja drzwi prysznicowych. Poza względami aranżacyjnymi i dekoracyjnymi powinniśmy kierować się przede wszystkim funkcjonalnością. Chodzi o to, żeby drzwi były dostosowane do formy kabiny, wielkości łazienki oraz potrzeb użytkowników. Istnieje kilka typów drzwi prysznicowych, które sprawią, że codzienny prysznic będzie niezwykle wygodny i przyjemny.

Każda kabina prysznicowa powinna być funkcjonalna i wygodna tak, abyśmy mogli swobodnie i bez przeszkód wejść do niej, wziąć prysznic i wyjść. Nie bez znaczenia będzie zatem wybrany przez nas rodzaj drzwi, który należy dostosować do ilości miejsca wokół kabiny. Na rynku znajdziemy kilka podstawowych typów drzwi prysznicowych, które różnią się sposobem otwierania. Szczególnie bogatą ofertę prezentuje sklep pekado.pl.

Drzwi suwane
Tego typu drzwi osadzane są na rolkach jeżdżących w prowadnicach. W ofercie Pekado dostępne są drzwi jednoskrzydłowe lub dwuskrzydłowe. Lepiej zainwestować w droższy model na podwójnych rolkach i metalowych łożyskach, ponieważ jest bardziej trwały i zapewnia łatwiejsze przesuwanie, w przeciwieństwie do plastikowych suwaków, które bardzo szybko ulegają uszkodzeniu. Takie suwane drzwi są idealne do małych łazienek, gdyż nie wymagają dodatkowej przestrzeni przed kabiną. Warto zdecydować się na wersję z możliwością wypinania, pozwalającą na łatwe i szybkie czyszczenie w normalnie trudno dostępnych miejscach.

Drzwi uchylne
To rozwiązanie działa jak standardowe drzwi, otwierając się na zewnątrz kabiny. W ofercie znajdziemy kabiny jednoskrzydłowe z drzwiami prawo- bądź lewostronnymi oraz dwuskrzydłowe – symetryczne bądź asymetryczne. Zdecydowanym plusem tych drzwi jest to, że są wygodne, ponieważ po ich otwarciu powstaje szerokie wejście. Może to być ważne dla tych, którzy mają problem z poruszaniem się. Do wad można zaliczyć fakt, że trzeba mieć sporo miejsca wokół kabiny, a więc i większą łazienkę.

Drzwi wahadłowe
Tego rodzaju drzwi są podobne do uchylnych z tą różnicą, że zawiasy montuje się bliżej środka drzwi, podczas gdy w uchylnych montowane są one na krawędzi. Sprawia to, że część drzwi otwiera się do wnętrza kabiny, a część na zewnątrz, także same drzwi nie zajmują tak dużo miejsca wokół kabiny. Jednocześnie należy podkreślić, że samo wejście do kabiny jest węższe.

Drzwi harmonijkowe
Jak wskazuje nazwa drzwi takie składają się na zasadzie harmonijki, jednak rzadko kiedy są jeszcze dostępne. Wynika to z faktu, że rozwiązanie takie jest mało szczelne. Co więcej, drzwi w tym typie są bardzo trudne w utrzymaniu, z tej racji, że ze względu na konstrukcję nie można dostać się i wyczyścić pewnych miejsc. W ofercie Pekado znajdziemy więc bardziej nowoczesne, wyżej wymienione mechanizmy.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 647 894

E-mail: kontakt@led-darcom.pl

Wskazówki dotyczące wyboru najlepszego wyposażenie łazienki, wystroju i najnowszych trendów w aranżacji. 

sterownikitech.pl