Prysznic do małej łazienki

Mała przestrzeń łazienkowa to nie lada wyzwanie dla każdego, chcącego ją zagospodarować. Urządzenie takiego pomieszczenia wymaga wyjątkowo przemyślanego doboru elementów oraz ich ergonomicznego rozmieszczenia. Zdecydowanie lepszym wyborem niż wanna będzie prysznic, jednak jaka kabina będzie najlepsza w małej łazience? Oto kilka porad, które pozwolą Tobie wybrać funkcjonalną kabinę prysznicową.

Mała łazienka wcale nie musi być uciążliwa w codziennym użytkowaniu. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak ją urządzimy. Kabina prysznicowa nawet w małej przestrzeni może być dla nas miejscem wytchnienia i odprężenia. Wystarczy, że zastosujesz się do kilku praktycznych porad, a będziesz mógł się cieszyć swoim maleńkim, domowym SPA.

Na rogu
W małych łazienkach najlepiej sprawdzają się narożne kabiny prysznicowe, ponieważ zajmują mniej miejsca i maksymalnie wykorzystują wolną przestrzeń. Najefektywniejsze są kabiny półokrągłe, które ładnie współgrają z resztą elementów i pozwalają optycznie zmniejszyć gabaryty kabiny. Pamiętaj jednak, żeby wybierać taką kabinę, która pozwoli na swobodne poruszanie się w niej. Lepiej postawić na komfort użytkowania i funkcjonalność niż maksymalnie minimalizować urządzenia, byle zaoszczędzić odrobinę przestrzeni.

Otwieranie jest ważne
Wybierając kabinę prysznicową musimy również podjąć decyzję odnośnie drzwi. W małych łazienkach najlepiej sprawdzają się drzwi suwane, ponieważ nie wymagają dodatkowego miejsca wokół kabiny, jak to ma miejsce w przypadku drzwi uchylnych (otwieranych jak normalne drzwi). Drzwi suwane są osadzone na rolkach jeżdżących w prowadnicach. Zdecydowanie lepiej niż plastiki sprawdzają się wersje na podwójnych rolkach i metalowych łożyskach. Wiąże się to z tym, że materiał ten zapewnia większą trwałość i łatwiejsze przesuwanie. Warto zdecydować się na wersję z możliwością wypinania, pozwalającą na łatwe i szybkie czyszczenie w normalnie trudno dostępnych miejscach. Zależy to jednak od materiału, z jakiego mają być wykonane ścianki. W małych łazienkach warto mieć przeszklone, "czyste" drzwi, które nadadzą wnętrzu odrobinę oddechu.

Bez brodzika
Tego rodzaju kabiny prysznicowe stają się coraz popularniejsze właśnie w małych i nowoczesnych łazienkach. W rozwiązaniu tym stosuje się przeszklone ściany bez zaznaczonych podziałów, które sprawiają wrażenie nieobecnych. Dodatkowy brak brodzika sprawia, że łazienka wydaje się optycznie większa, ponieważ prysznic jest w niej lekko „zaznaczony” i nie przypomina wielkiej budki czy kapsuły. Odpływ umieszcza się wówczas w podłodze, co może okazać się trudne z powodu konieczności ukrycia rur kanalizacyjnych i syfonu. Istnieją jednak inne metody pozwalające na budowę kabiny bez brodzika, jak zabudowane w ścianie stelaże razem z syfonem oraz odpływem.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 647 894

E-mail: kontakt@led-darcom.pl

Wskazówki dotyczące wyboru najlepszego wyposażenie łazienki, wystroju i najnowszych trendów w aranżacji. 

sterownikitech.pl